2017. jan 13.

Élsport hatása a mellre

írta: bppi
Élsport hatása a mellre

Az élsport egy csodálatos és egészséges dolog, bár nőként élsportolónak lenni valószínűleg nagyon nem egyszerű feladat.
michelle-jenneke_1.jpg

A rengeteg edzés mind a férfi, mind a női testet igénybe veszi. Sportágtól függően a férfiakon jól mutató rengeteg izom, nem biztos, hogy egy hölgyet a nőiesség, a kecsesség jelzőivel lát el.

A női élsportolóknál megfigyelhető, hogy a mellek „elfogynak”, a sport, az étkezés és az izomfejlődés miatt. A mellek zsírállománya minimálisra csökken, ezért a sportolónők mondhatni apró, férfiasabb mellel rendelkeznek. A laza kötőszövetű zsírból álló mellből veszi fel legkönnyebben a test azt a szükséges energiát, ami a speciális diétás étkezés és az extrém terhelés miatt szükséges. A zsírréteg állandó csökkenésével, illetve a folyamatosan erősödő mellizom következtében, egyszer csak megjelenik a keresztszálkás izomzat, ami már egyáltalán nem nőies látvány.

A női testépítőkön nagyon jól látható, hogy a mell helyén szinte csak szálkás izomzat marad és formás idomoknak nyoma sincs. Bár meg kell jegyezni, hogy az élsportban a könnyebb mozgás és a sérülések elkerülése végett a kisebb idomok az előnyösebbek. Ennek a problémának a kiküszöbölése érdekében sokan vállalkoznak mellnagyobbításra az élsportolónők közül.

A 2016-os olimpiai játékokon sem igazán láthattunk dús keblű nőket a versenyeken. Kivételként az ausztrál atléta Michelle Jenneket említhetjük, aki 100 méteres gátfutásban állt rajthoz a riói olimpiai játékokon. A sportolónő Instagram oldalát 264 ezren követik, melyet sporteredményei mellett feltehetően csinos külsejének is köszönhet. A követők körében állandó téma Michelle keble, mert atléta hölgy létére igencsak szép dekoltázzsal rendelkezik. Lehet találgatni, hogy ezt csupán push-up melltartóval vagy esetleg mellimplantátummal sikerült-e elérnie.

Szólj hozzá

mell mellnagyobbítás mellizom mellimplantátum